Apple, Hack İşlemini Kabul Etti Ama…

Apple hacklendiğini doğruladı ancak sebebinin iCloud olmadığını söyledi.

Dünya’yı kasıp kavuran ünlülerin  fotoğraflarının internete düşmesi ve bunun sebebi olarak  Apple ’ın  iCloud  sisteminin gösterilmesinin yankıları hala bitmek bilmiyor. Apple üzerinde dolaşan kara bulutları bir nevi dağıtacak bir açıklama yaptı. Apple yaptığı açıklamada ortada bir hack işleminin olduğunu doğruladı ancak konuşulan sebeplerin hiç birinin doğru olmadığını da belirtti.

Apple yaptığı açıklamada iCloud sisteminde güvenlik açığı bulunmadığını ve iddialardaki gibi Find My iPhoneuygulamasının kullanımı yoluyla fotoğraflara ulaşılmadığını belirtti. Apple ‘ın yaptığı açıklamaya göre hesaplar kullanıcıların idleri, şifreleri ve güvenlik sorularının hacklenmesi yöntemiyle ele geçirilmiş. 40 saatlik inceleme sonunda bu bilgiye ulaştıklarını belirten Apple, kullanıcılarının benzer saldırılardan korunmaları için daha güçlü şifreler seçmeleri ve iki adımlı onay sisteminin kullanmaları yönünde uyarmayı da ihmal etmedi. Sizin için geçtiğimiz gün içinde bu konuyla ilgili hazırladığımız haberi tekrar hatırlamak ve güvenlik önlemleri almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Apple ’ın gelebilecek bir davadan korunmak için böyle bir açıklama yaptığını düşünen büyük bir kesim var. Böylesine dev bir firmanın ve her zaman üzerinde durduğu en önemli konunun güvenlik olduğunu bildiğimiz bir firmanın bunu yapabilecek olma ihtimali çok az gibi duruyor.  Bu konunun Apple ‘ı 9 Eylül etkinliği öncesinde sarsan bir gelişme olduğu ise aşikâr. Bakalım iPhone 6 satışları beklenen düzeyde olabilecek mi?

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *

%100 ORJİNAL IPHONE6 VE IPHONE6 PLUS EKRANLARI 759TL 549TL & Orjinal 6S Ekranı Orjinal 6S Plus Ekranı