İŞTE APPLE SATIŞ RAKAMLARI

Apple

2014 yılının  son haftalarının baz alındığı yeni rapora göre, bu dönemde satılan akıllı cihazlardan yüzde 51’lik pay alan Apple, sektördeki rakiplerine fark attı. Apple’ın sektördeki en büyük rakibi Samsung 17.7 pay alırken, Samsung’u yüzde 5.8 ile Nokia, 1.6 ile Sony ve 1.4 ile LG izledi. Daha önce Apple‘ın yöneticisi Tim Cook yılın CEO’su seçilmişti. CNN Money tarafından sıralamanın zirvesine yerleştirilen Cook, iş dünyasından birçok ünlü ismi geride bırakmayı başarmış, ünlü ismin bu başarısının ardındaki en büyük unsur olarak Apple’ın yüzde 40 oranında artan hisse senetleri gösterilmişti. Ancak 2014 yılında en çok konuşulan konulardan bir tanesi,  bükülebilir iPhone 6 Plus’lardı.

Önce YouTube’a yüklenen bir videoyla başlayan “bükülme” akımı, kısa süre sonra rakip firmaları da harekete geçirmiş ve bu konuda göndermelerde bulundukları birçok çalışma yayınlamışlardı. Şirket yöneticileri ise bu sorunun çok az sayıdaki modelde olduğunu söyleyip sorun yaşayan kullanıcıların cihazlarını değiştireceğini belirtilmişti. Bu sorun şirketi pek zor duruma sokmuş olmayacak ki hem satış hem gelişme anlamında Apple’ın güçlenerek büyümesine engel olmadı.

Sonuç olarak  2015 yılında bir süpriz yaşanmaz ise Apple akıllı telefon satışlarında yine dünyanın bir numarası alacak gibi…

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *

%100 ORJİNAL IPHONE6 VE IPHONE6 PLUS EKRANLARI 759TL 549TL & Orjinal 6S Ekranı Orjinal 6S Plus Ekranı