VE YENI “IOS 8″

ios-8-ozellikleri-neleler

iOS ‘in ana özellikleri sağlığımızla ilgili olacak. iOS8 ile birlikte telefonumuz tansiyonumuzu ölçecek, kilo kontrolümüzü yapacak, hastalık geçmişimizi tek dokunuşta ekrana yansıtacak. iOS 8, sağlığın olduğu her yerde olacak.

Kaç saat uyudun? iOS 8’in dikkat çeken bir özelliği de kişinin uyku kontrolünü yapacak olması. HealtKit ile birlikte günlük kaç saat uyuduğunuzu ve fazla ya da az uyuduğunuzu size bildirecek.Apple’ın Mayo Clinic işbirliğiyle geliştirdiği HealthKit, ile tutulan istatistikler, Nike’ın fitness bilekliği Nike Fuelband ile senkronize edilebilecek.  Mevcut iPhone 5S ’te bulunan A7 işlemcide dahili olarak bulunan hareket sensörü, başka bir aygıta gerek duymadan kullanıcıların adımölçer benzeri temel fitness aktivitelerini takip edebilirken, HealthKit ile sunulanacak olan uyku analizi ve sıvı-su tüketim ihtiyacı gibi sağlık ölçümlerinin nasıl yapılacağı konusuna ise henüz açıklık getirilmedi.

Akıllı ev teknolojisi iOS 8, geleceği de düşünerek akıllı ev eknolojisine yüzde yüz uyumlu bir şekilde hayatımıza girmeye hazırlanıyor. Telefondan perdeleri açabilecek, ışıkları söndürüp yakabileceksiniz.

iPhone 4’e elveda! iOS 8 gelirken bazılarını da üzecek. Apple, iOS 8’lerin hangi telefonlara yüklenebileceğini de duyurdu. Duyuruya göre iOS 8, iPhone 4S ve üzeri modellere yüklenebilecek.

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *

%100 ORJİNAL IPHONE6 VE IPHONE6 PLUS EKRANLARI 759TL 549TL & Orjinal 6S Ekranı Orjinal 6S Plus Ekranı